3 rzeczy, które przyspieszą budowę domu


Budowa domu to czynność z rodzaju tych, które potrafią ciągnąć się w nieskończoność. I nie chodzi tu tylko kwestie finansowe. Problemów może być o wiele więcej. Jak się przed nimi uchronić?
1. umowa i jeszcze raz umowa. Bez względu na to, czy ekipę wynajętą przez Ciebie czeka wylewka, czy też zadbanie o całą elektrykę, zawsze spisuj umowę z ramą czasową. Do tego w załączniku wypunktuj wszystko -np. posadzka betonowa lub posadzki betonowe, wylewka, montaż okien i tak dalej… niech wszystko będzie jasno napisane, łącznie z klauzulą dotyczącą kwestii w przypadku przekroczenia ustalonego terminu.
2. zainwestuj w jakość materiałów – stare porzekadło, że co tanie to drogie, sprawdza się tu jak nigdzie indziej. I czy to będzie wylewka, czy też jakość tynku czy ocieplenia – stawiaj na jakość, nawet gdy przyjdzie się zmierzyć z większymi kosztami. Nawet posadzki betonowe zrobione z materiałów gorszej klasy będą nadawały się tylko do naprawy lub położenia ich od nowa. A koszty naprawy jakie generuje nawet taka posadzka betonowa są ogromne.
3. Zatrudnij najlepszych fachowców. Czasem lepiej poczekać na dobrą ekipę remontową nawet pół roku, niż wziąć byle kogo. Sprawa tak prozaiczna jak posadzka betonowa, wykonana przez niewprawnych fachowców może zakończyć się budowlaną katastrofą.
Te 3 rzeczy, jeżeli będą zastosowane w praktyce, z pewnością przyczynią się do tego, że budowa domu będzie szybsza i bardziej przyjemna. Dla wszystkich.

Polecamy również: posadzki betonowe