Co zrobić, gdy dziecko boi się dentysty?


Strach przed dentystą potrafi być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jeżeli rodzice z wielką niechęcią podchodzą do leczenia zębów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że te obawy przekażą własnym pociechom. Jak zatem opiekunowie mogą poradzić sobie z takim zaistniałym problemem? Jak przekonać dziecko, że leczenie zębów jest konieczne i że trzeba się go podejmować?

Najważniejsze jest to, by dziecko trafiło do odpowiedniego lekarza. Tylko nieliczni dentyści potrafią nawiązać dobry kontakt z małymi pacjentami. Są to lekarze specjalizujący się w pedodoncji, nazywanej również stomatologią dziecięcą. Od samego początku kształcą się oni w pracy z nieletnimi. Stomatolog dziecięcy doskonale potrafi wczuć się w rolę swojego pacjenta i w taki sposób się nim zająć, aby zminimalizować jego strach do minimum. Bardzo ważne są również wizyty zapoznawcze, podczas których nie dochodzi jeszcze do leczenia żadnych ubytków. Dzięki nim dzieci mogą oswoić się z nowym dla nich miejscem, by później przyjść do niego bez żadnego strachu czy lęku.

Dentysta to taki lekarz, którego każdy człowiek powinien odwiedzać przynajmniej raz na pół roku. Do tego rodzaju wizyt należy zatem przekonać i zachęcić własne dzieci.

Zobacz: dentysta Poznań.