Naprawa czy nowy dach?


Renowacja dachu, naprawa pokrycia dachowego oraz hydroizolacja dachów to usługi, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ co rusz ktoś potrzebuje pomocy w tym zakresie. Nawet najlepszej jakości dach po jakimś czasie trzeba zmieniać albo w najlepszym wypadku poddawać renowacji. No cóż, takie życie i nic na to nie poradzimy. Wszystkie rzeczy materialne mają to do siebie, że się zużywają, bo nic nie trwa wiecznie na tym najpiękniejszym ze światów.
Na rynku mamy stosunkowo dużo firm dekarskich, więc jeśli ktoś potrzebuje pomocy w tym obszarze, ma realne szanse, aby takową uzyskać. Trzeba tylko w takich okolicznościach znaleźć odpowiednich wykonawców i można myśleć o nowym dachu. Czasami może być problem z wolnymi terminami, bo zwykle fachowcy są obłożeni robotą, ale kiedy zapiszemy się w kolejkę, prędzej czy później trafią i na nasz dach.
Pozostaje jedynie wybrać odpowiadające nam pokrycie dachowe. W szerokich ofertach sklepowych czy nawet producenckich znajdziemy dachówki różnego rodzaju, blachy, blachodachówki czy też pokrycia z tworzyw sztucznych. Jest więc z czego wybierać. Trzeba jednak wiedzieć, że nie zawsze możemy położyć na dach to, co byśmy chcieli. Dlaczego? A no dlatego np. że na dach o małym spadzie nie można zastosować dachówki. Ta może tylko być położona na dachu o dużym kącie nachylenia.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: