Odmień swój salon na wiosnę


Wiosna to dla wielu osób czas porządków i zmian. Coraz dłuższe dni sprawiają, że mamy więcej energii i wykorzystujemy ją, aby upiększyć wnętrze swojego mieszkania.
Większość czasu wolnego spędzamy w salonie, nic więc dziwnego, że chcemy, by przebywanie w nim było prawdziwą przyjemnością. Sercem pomieszczenia jest zazwyczaj sofa, którą wykorzystujemy do czytania książek, oglądania ulubionych filmów, rozmów z przyjaciółmi i zabaw z dziećmi. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać mebel, który będzie ładny i funkcjonalny. Każdy producent sof ma w swojej ofercie mnóstwo modeli, więc z łatwością można znaleźć taki, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Na co warto jednak zwrócić uwagę przy zakupach?

Podstawową kwestią jest dobór tapicerki do wystroju wnętrza i swojego gustu. Wolisz stonowane kolory czy wręcz przeciwnie? Neutralne barwy doskonale pasują w każdym pomieszczeniu i nie będą odwracały uwagi od pozostałych mebli oraz dekoracji. Zdecydowane kolory mogą natomiast świetnie sprawdzić się w pokoju, który potrzebuje wyróżniającego się akcentu. W tym przypadku sofa może stać się wyjątkową ozdobą.
Warto zwrócić uwagę jednak nie tylko na kolor, ale i rodzaj materiału. Jest to szczególnie ważne w przypadku posiadania dzieci i zwierząt – odpowiedni wybór pozwoli nam łatwo pozbyć się ewentualnych zabrudzeń.

Niemniej istotny jest jednak rozmiar sofy. Kluczowe jest dokładne sprawdzenie wymiarów pomieszczenia. Drugą kwestią jest zastanowienie się, ile osób z sofy będzie korzystać i w jaki sposób. Jeśli masz liczną rodzinę lub często zapraszasz przyjaciół, wtedy lepiej rozejrzeć się za dłuższym modelem. Warto uważnie prześledzić ofertę wybranego producenta i znaleźć mebel idealnie dopasowany do naszego wnętrza i potrzeb.
Na koniec zadbaj o wygodę. Dobrym pomysłem jest przetestowanie, czy odpowiada nam wysokość i głębokość siedziska. Nie zapominajmy także, że ważną rolę spełniają poduszki. Odpowiednio dobrane potrafią znacznie poprawić komfort wypoczynku.

Gotowi na zmiany w domu? Udanych zakupów!

Odwiedź naszą stronę: www.stylehome.com.pl