Wokół usług dekarskich


Coraz bardziej popularne staje się kupowanie starych domów i remontowanie ich, dostosowując wiekowe posiadłości do własnych potrzeb i wyobrażeń o wygodnym, stylowym lokum.
Często okazuje się jednak, że dom, który wizualnie zda się być w dobrym stanie, wymaga generalnego remontu, ważny jest zwłaszcza remont dachu. Przeciekające pokrycia dachowe są zmorą starych domów pokrytych dachówką, zardzewiałą blachą lub przegniłym gontem.
Z tego też powodu w cenie jest dekarstwo. Dobry fachowiec jest w czasie remontu na wagę złota. Od jego wiedzy i umiejętności zależy, czy remontowany dom będzie służył swoim mieszkańcom przez następne dziesięciolecia. Dobrze wyszkolony dekarz podpowie, jaki materiał na pokrycia dachowe wybrać, gdzie je zamówić, a następnie wykona całościowy remont dachu, począwszy od wymiany belek i łat, po położenie blachy falistej lub trapezowej, czy ułożenie dachówek. Dobrze wykonany i dokładnie wykończony dach będzie ozdobą domostwa, a jednocześnie zatrzyma w domu ciepło i sprawie, że nawet stary dom stanie się energooszczędny.
Potem wystarczy jeszcze zainwestować w pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz ogrzewanie podłogowe i ze starego podupadającego gospodarstwa powstanie nowoczesna, w pełni ekologiczna siedziba.

Sprawdź też: remonty dachów poznań